Pierwsza wizyta

Zabieg w naszym gabinecie poprzedza wypełnienie zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz zgody na przeprowadzenie danej procedury zabiegowej. Dane zebrane podczas wizyt przetwarzamy wyłącznie na potrzeby MOJE PODO i nie są one udostępniane osobom trzecim oraz innym podmiotom gospodarczym.

Stopy u podologa – czy jest się czego wstydzić?

Wiele osób nie lubi swoich stóp, nawet gdy są zdrowe. Chore – stają się wstydliwym problemem. Pójście do specjalisty z chorymi stopami może być bardzo krępujące. Jednak nie ma się czego wstydzić. Podolog to specjalista w swojej dziedzinie. W naszym gabinecie możesz czuć się komfortowo i pożegnać wstyd. Różne przypadłości, różne schorzenia to nasza codzienność. Przyjmiemy Cię z życzliwością i wyrozumiałością oraz zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc.

Informacje o zabiegach

Większość przeprowadzanych w naszym gabinecie procedur zabiegowych jest bezbolesna (np. usuwanie odcisków, modzeli, pobieranie materiału do badań) lub wiąże się
z niewielkim dyskomfortem (np. usuwanie brodawek na stopach, odbarczanie krwiaków podpaznokciowych), wobec czego nie ma konieczności stosowania znieczulenia.

Po zabiegu usuwania brodawek, odcisków, modzeli lub aplikacji klamry można bez przeszkód powrócić do codziennej aktywności.

Czy do wizyty trzeba specjalnie się przygotować?

Nie, nie trzeba. Należy zachować podstawowe zasady higieny i nic poza tym. Nie trzeba wykonywać żadnych specjalnych zabiegów. Idąc na zabieg nie nakładaj na stopy maści ani żadnych balsamów.

Jeśli malujesz paznokcie to przed wizytą warto zmyć lakier. Ocena paznokci, koloru płytki, ewentualnych przebarwień jest ważną częścią badania, lakier może utrudniać wykonanie takiego badania.

Jak przebiega wizyta?

Na samym początku nasz specjalista przeprowadzi z Tobą wywiad. Zapyta z czym przychodzisz, jak długo występuje problem i jak, jeśli w ogóle, leczyłeś się do tej pory. Poza tym będzie chciał wiedzieć, czy chorujesz przewlekle, na co, jakie leki przyjmujesz i czy jesteś na coś uczulony.

Kolejnym krokiem podczas wizyty będzie badanie podologiczne. Specjalista dokładnie zbada skórę Twoich stóp, oceni stan paznokci a także przyjrzy się ewentualnym deformacjom. Badanie nie będzie bolesne, jeśli pojawi się dyskomfort w każdej chwili możesz to zgłosić specjaliście.

Po badaniu otrzymasz wszystkie zalecenia, propozycję leczenia a także informację jak masz sobie radzić ze swoją dolegliwością w domu. Jeśli będzie taka potrzeba umówi się z Tobą na kolejną wizytę.

Pamiętaj, że jesteśmy po to, by Ci pomóc. Nie będziemy Cię oceniać ani krytykować. Naszym zadaniem jest przywrócić Ci komfort i zadbać o zdrowie Twoich stóp. Im wcześniej udasz się na wizytę, tym większa szansa, że drobna dolegliwość nie zdąży przerodzić się w poważny problem.

Pamiętaj, na każdym etapie możesz zadawać pytania.

Zdajemy sobie sprawę, iż problemy stóp bywają mocno dokuczliwe i dlatego dokładamy wszelkich starań, aby możliwie szybko pomóc Państwu uporać się z nimi. Jednakże pewne rodzaje schorzeń (np. grzybice, brodawki stóp, infekcje bakteryjne) wymagają dłuższego procesu leczenia i częstszych (czasem nawet codziennych) wizyt. Obowiązujące nas algorytmy postępowania, stopień zaangażowania Pacjenta w proces terapii oraz indywidualne zdolności regeneracji tkanek sprawiają, że czasem nie jesteśmy w stanie przyśpieszyć kuracji.

Zapisz się na wizytę w naszym gabinecie

Zadbaj o zdrowie i piękny wygląd Twoich stóp i dłoni!